Ринок вакансій з нерухомості: віддалена робота — новий тренд
Дистанційна робота користується популярністю у всьому світі, і попит на неї в Україні тільки зростає. Така форма зайнятості вигідна і роботодавцю, і працівникові.
Роботодавці економлять на забезпеченні окремих робочих місць в офісі і отримують можливість залучати до здійснення угод і реалізації проектів кращих фахівців, не витрачаючись на утримання великого офісу. Працівники цінують вільний графік роботи, можливість займатися чимось крім основної діяльності (підробіток, хобі, сім’я, подорожі і т.д.) і відсутність постійного нагляду і контролю.
В умовах віддаленої роботи мінімізується стресове навантаження на працівників, підвищується продуктивність і, відповідно, зростає задоволеність своєю діяльністю. А ще залишається вільний час для вдосконалення своїх професійних навичок, а також для спілкування з друзями, родиною та творчої самореалізації.
Віддалено працюють копірайтери та перекладачі, програмісти і дизайнери, контент-менеджери і оператори колл-центрів, але одна з найбільш затребуваних сфер — це послуги ріелтора.
Чому робота в нерухомості так популярна?
Незважаючи на те, що інтернет рясніє інструкціями і спеціальними сервісами по самостійній покупці, продажу, оренди та обміну житла і комерційної нерухомості, професія ріелтор актуальна завжди. Ця актуальність заснована на трьох складових:
- постійне зростання фонду ринку нерухомості: комерційні і житлові приміщення будуються постійно, люди навіть в кризові періоди постійно продають і купують квартири, здають їх в оренду, відкривають нові ресторани, аптеки, кафе та готелі, і всім їм періодично потрібен посередник;
- складність угод з нерухомістю: особливо в тих випадках, коли в її оформленні беруть участь кілька осіб або коли продається або купується житлоплоща зі складною юридичною історією;
- бажання потенційного покупця або продавця доручити справу професіоналу, щоб позбутися від зайвого стресу і психологічної напруженості, адже угоди з нерухомістю практично завжди передбачають великі гроші, і людині хочеться розділити відповідальність, отримати пораду і підтримку грамотного фахівця.
Таким чином, інтернет — це не конкурент, а помічник віддаленого ріелтора: завдяки тематичним порталам і агрегаторами оголошень можна знайти потенційного клієнта, розрекламувати свої послуги; інтернет дозволяє бути в курсі коливання цін на ринку нерухомості, вчасно дізнаватися про нові пропозиції від забудовників і т.д.
Варіанти роботи для ріелтора в сучасних умовах
Ріелтор може діяти трьома способами:
- працювати агентом нерухомості в офісі;
- працювати приватним підприємцем, наприклад як ФОП;
- віддалено працювати на дому або в коворкінгу в якості партнера агентства нерухомості.
Перший варіант означає постійну зайнятість в офісі. Цей варіант не дуже зручний, так як забирає багато часу, не дає можливості поєднувати основну роботу з чим-небудь ще, ненормований робочий день. Такий тип діяльності передбачає вечірні чергування в офісі, а вдень потрібно “сидіти на телефоні”, приймаючи дзвінки.
Другий тип більш зручний щодо графіка і зайнятості. Але повністю вільний ріелтор змушений витрачати час і кошти на рекламу, розміщення оголошень, оренду офісу для переговорів, оплату послуг юристів.
Третій варіант — експерт з нерухомості може віддалено працювати на компанію, тобто співпрацювати з агентством. Така форма зайнятості має ряд переваг: наприклад, віддалена робота ріелтором в АН «SOFIA PLUS» дає можливість використовувати офіс компанії, розміщувати оголошення на топових майданчиках, отримувати повний юридичний супровід угод і ряд інших переваг.
Ріелторська діяльність в різних країнах світу
Ріелторство в розвинених країнах світу вважається однією з найпрестижніших і затребуваних професій. Діяльність ріелторів регулюється або державою (як у США чи Німеччині), або професійними організаціями (як в більшості європейських країн).
Практично у всіх країнах світу робота ріелтором не передбачає спеціальної вищої освіти (зазвичай досить закінчити курси), не має обмежень за віком (починаючи з повноліття) і відкриває широкі можливості підвищити дохід і рівень життя, обзавестися потрібними знайомствами. Такі умови і перспективи роблять ріелторську діяльність привабливою для людей різного віку, професій і рівня освіти.
США
У США вважається, що кожен долар, вкладений в нерухомість, приносить кілька доларів в суміжних сферах (страхування житла, ремонтні роботи, послуги дизайнера інтер’єрів і т.д.), так що ріелторська діяльність визнається значущою на рівні держави.
До речі, ріелтором в Штатах називається тільки член Національної асоціації ріелторів NAR — найстарішої організації ріелторів в світі. Ті, хто працює в сфері нерухомості в Америці, не входячи в цю організацію, називаються агентами з нерухомості або брокерами.
У Штатах ріелтори зобов’язані здавати іспит для підтвердження права займатися своєю діяльністю. Школа ріелторів також доступна онлайн, що дозволяє отримати сертифікат, перебуваючи в будь-якій точці США. До речі, в курс деяких навчальних програм (вони відрізняються в різних штатах) входить просування своїх послуг в інтернеті. Тобто на Заході значення інтернету для розвитку ринку нерухомості оцінили вже давно.
Багато американських експертів з нерухомості перейшли до віддаленої системи ще до поширення інтернету: з клієнтами можна телефонувати по мобільнику, не просиджуючи в офісі цілий день, а виїжджати на об’єкт зручніше в той час, який зручно для потенційних покупців.
Італія
Тут стати ріелтором може будь-хто. Досить повідомити муніципальну владу і за відсутності заперечень можна займатися купівлею, продажем, обміном нерухомості.
Простота входження на ринок ріелторських послуг і високий попит на нерухомість в улюбленій туристами країні роблять цей вид діяльності максимально привабливим, і багато хто прагне стати віддаленим ріелтором паралельно з іншими видами діяльності.
Фінляндія
Отримати відповідну ліцензію в цій країні дуже складно, тому не дивно, що в агентствах нерухомості, як правило, є лише один співробітник з ліцензією і кілька штатних і вільних ріелторів на віддаленій роботі. Ліцензований агент дає статус підприємству, а інші агенти працюють.
Китай
Попит на нерухомість в цій країні нереально високий: бізнесмени шукають комерційну нерухомість, іноземні студенти та туристи хочуть обзавестися тимчасовим житлом на короткий термін, запрошені фахівці мріють взяти в оренду затишну квартиру надовго. Ріелторських агентств в Китаї дуже багато, і величезна кількість нерухомості здається в оренду за допомогою тематичних сайтів.
Дистанційна робота означає, що багато китайських ріелторів розміщують оголошення на кількох порталах і поєднують постійну роботу в одному агентстві з підробітком в інших — конкуренція в цьому секторі вкрай висока.
У Пекіні та Шанхаї ріелтори часто возять потенційних клієнтів на скутерах, оскільки завжди планують за один день показати якомога більше варіантів.
Без інтернет-порталів і онлайн-сервісів сучасний ринок нерухомості Китаю уявити неможливо.
Україна
Ріелторство в Україні також розвивається відповідно до загальносвітових тенденцій. Дистанційна робота зручніше і продуктивніше зайнятості в офісі, тому все більше ріелторів вибирають саме цей формат. Співпраця з великою, відомою компанією гарантує вільному ріелтору доступ до актуальної бази даних нерухомості Києва і області, можливість використовувати офіс фірми для переговорів і інші корисні бонуси.
Віддалена робота ріелтором в АН «СОФІЯ ПЛЮС» — це зручно, надійно і ефективно. Наші партнери мінімізують свої витрати і отримують доступ до всіх переваг співпраці з зарекомендувавшим себе агентством нерухомості.